Loading…

Infermieri kosovar publikon video: Me rroba e pajisje anti-Covid, tregon se si kujdesen për pacientët në QKUK

  • 25/10/2020 | 22:09

Infermieri kosovar publikon video: Me rroba e pajisje anti-Covid, tregon se si kujdesen për pacientët në QKUK

Infermieri Fitim Havolli ka publikuar disa pamje teksa tregon se si kujdesen për pacientët në QKUK, shkruan Gazeta Metro.


Ai thotë se nuk arrin asgjë tek pacienti, pa këto ndërhyrje të infermierëve.

“Pavarsisht rrobave dhe paisjeve anti covid, ne e bëjmë punë me nder e profesionalizëm të madhe!”, ka shkruar tutje ai.

Postimi i plotë:

Nuk arrin asgjë tek pacienti, pa këto ndërhyre Infermierore,para se ta aplikojmë terapin duhet, pregaditja psiqike e pacientiti në lidhje me punën që kemi me bërë për vendosjn e kanulimit në vijen venoze!
Pavarsisht rrobave dhe paisjeve anti covid, ne e bëjmë punë me nder e profesionalizëm të madhe!
Jam shumë krenar që për 20 vite ju shërbej pacientëve me përkushtim e moral!
Suskese për gjithë kolegët profesionistë e shëndetësor në mbar botën!./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë