Loading…

Infrakos: Së bashku me institucionet vendore ndaluam hyrjen e trenit në Veri

  • 14/01/2017 | 20:26

Infrakos: Së bashku me institucionet vendore ndaluam hyrjen e trenit në Veri

Agron Thaçi, Drejtor i Infrakos ka thënë se bashkërisht me të gjitha institucionet e vendit e kanë ndalur trenin serb të futet në Kosovë.


“Gjatë gjithë ditës ne kemi qenë në kontakt me të gjitha institucionet dhe si hekurudhë e kemi dhënë të gjithë mbështetjen tonë”, ka thënë Thaçi për klankosova.

“Pak kohë më parë kemi marrë urdhëresë që ta ndalojmë ose kemi vendosur bashkërisht që të mos e legjitimojmë hyrjen e këtij treni në pjesën veriore të Kosovës”.

“Në momentin që hynë në Kosovë, ndonjë ndërmarrje e palicencuar me Ligjin e Heukurdhave, Autoriteti Rregullativ i Hekurudhave duhet të kërkojë nga institucionet që përmes një urdhërese ta ndalojnë trenin të hyjnë në Kosovë”.

“Ne kemi marrë urdhëresën nga autoritet dhe bashkë me institucionet e sigurisë kemi vendosur që treni të ndalohet të hyjë në Kosovë”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë