Loading…

Iniciativa e Thaçit për ushtrinë, ‘goditet’ nga Qeveria

  • 14/03/2017 | 08:07

Iniciativa e Thaçit për ushtrinë, ‘goditet’ nga Qeveria

Ndonëse të gjitha partitë i dhanë mbështetje në fillim, Qeveria ka plan për ta transformuar FSK’në në vjeshtë.


Qeveria e Kosovës, në heshtje, i ka dhënë goditje iniciativës së presidentit Hashim Thaçi për transformimin e Forcës së Sigurisë (FSK) nëpërmjet ligjit.

Ajo është përcaktuar që transformimi të bëhet duke ndryshuar Kushtetutën.

Vendimi është marrë, të premten, pak ditë pasi kreu i shtetit ka iniciuar një Projektligj, me të cilin synohet që FSK-ja të marrë mandatin prej ushtrie, shkruan Koha.

Pasi është proceduar në Kuvend, Projektligji i është përcjellë Qeverisë për mendim. Mendimi nuk është dhënë deri tash.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë