Loading…

Insiston Ajazi: Kryesia do ta marrë për bazë kandidaturën time, Lladrovci do të jetë pjesë e ekipit tim fitues

  • 05/06/2021 | 23:46

Insiston Ajazi: Kryesia do ta marrë për bazë kandidaturën time, Lladrovci do të jetë pjesë e ekipit tim fitues

Kryetari në detyrë i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka thënë se kandidati i kësaj partie për Drenas do të jetë Ramiz Lladrovci ani se dega e partisë e ka nominuar Driton Ajazin.


Ky i fundit megjithatë insiston se kryesia qendrore do ta marrë për bazë kandidaturën e tij. Madje, Ajazi është i bindur se kryetari aktual i kësaj komune, Ramiz Lladrovci, do të jetë pjesë e ekipit të tij të fitores.

“PDK pas procesit zgjedhor më 14 shkurt e mori një mesazh nga votuesit e saj. Këto diskutime kanë qenë para zgjedhjeve të mbajtura dhe PDK-ja e mori një mesazh se qytetarët duan figura të reja për t’iu prirë proceseve dhe për këtë arsye Dega e PDK-së në Drenas më nominoi mua”, është shprehur Ajazi për Klankosova.tv.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë