Loading…

Inspektime të rrepta nga policia në sheshet e Prishtinës: Ndalohen qytetarët që nuk kanë maska

  • 13/07/2020 | 11:09

Inspektime të rrepta nga policia në sheshet e Prishtinës: Ndalohen qytetarët që nuk kanë maska

Rritja e numrit të rasteve me COVID-19 gjatë javëve të fundit, ka bërë që Qeveria e Kosovës të vendos për ashpërsim të masave mbrojtëse.


Kryeministri Avdullah Hoti, të dielën bëri të ditur se do te fillojë një zbatim shumë rigoroz i masave ekzistuese kundër përhapjes së coronavirusit.

Në kuadër të këtyre paralajmërimeve, Policia e Kosovës sot ka nisur inspektimet në sheshet e kryeqytetit, duke ndaluar të gjithë ata qytetarë që po i hasin pa maska.

Sipas disa fotografive që ka siguruar Telegrafi, policia shihet tek sa ndalon qytetarët të cilët nuk i kanë të vendosura maskat mbrojtëse. Nuk dihet nëse policia po shqipton dënime për personat që nuk po bartin maska.

Deri më tani janë infektuar gjithsej 4 mijë e 931 persona, prej të cilëve edhe 2 mijë e 561 janë ende raste aktive.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë