Loading…

Inspektorati në Prishtinë në aksion kundër taksive ilegale

  • 04/12/2022 | 17:17

Inspektorati në Prishtinë në aksion kundër taksive ilegale

Drejtoria e Inspekcionit të Prishtinës ka njoftuar se nën asistimin edhe të Policisë së Kosovës, është duke zhvilluar një aksion kundër taksive ilegal në pika të ndryshme të kryeqytetit.


Sipas njoftimit të Inspekcionit, takisitë ilegale përveç problemeve të mëdha që po shkaktojnë në mbarëvajtjen e komunikacionit në kryeqytet, paraqesin edhe rrezik potencial për sigurinë e qytetarëve të cilët shfrytëzojnë të njëjtit për qarkullim.

Veç ndaj taksive ilegale, është duke u zhvilluar aksion edhe ndaj kombive ilegale, që qarkullojnë në kryeqytet.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë