Loading…

Inspektorët e Lladrovcit ndalin punimet në një objekt në Komoran

  • 03/04/2017 | 16:08

Inspektorët e Lladrovcit ndalin punimet në një objekt në Komoran

Drejtoria e Inspeksionit, ka vazhduar marrjen e masave ndëshkimore për pronarët dhe punëkryesit,që zhvillojnë ndërtime pa leje ndërtimore në zonën e tokës bujqësore, njofton kumtesa komunale.


Kjo zonë përfshin dy anët e “Autostradës M9” , përkatësisht në afërsi të “Autostradës M9” në Komoran.

Me 30.03.2017, një subjekti afarist i janë ndaluar punimet në ndërtimin e objektit me sipërfaqe 2000 m2, dhe i është vendosur shiriti për rreth objektit, në rast të vazhdimit punimeve do të merren masa në rrënimin e ndërtimit pa leje ndërtimore.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë