Loading…

Instagram së shpejti vjen edhe me një risi

  • 14/11/2016 | 17:20

Instagram së shpejti vjen edhe me një risi
Drejtori ekzekutiv i rrjetit social Instagram, Kevin Systrom, ka konfirmuar për The Financial Times se aplikacioni social është në përgatitje të lansimit të videove ‘live’.

Duke ndjekur hapat e Facebook, kompanisë amë, Instagram do të përpiqet të përdor videot e drejtpërdrejta për të rritur pjesëmarrjen e përdoruesve dhe kohëzgjatjen e përdorimit të aplikacionit, transmeton gazetametro.net.

Edhe pse Systrom nuk e ka konfirmuar kohën e saktë kur ky tipar do të arrijë në Instagram, ai është parë tashmë në versionin beta të aplikacionit.

Me lansimin e këtij tipari, Instagram do të bashkohet me Snapchat, Facebook, Twitter dhe Youtube në konkurrencë për marrjen e përdoruesve që do të xhirojnë në kohë reale.

Systrom ka deklaruar se suksesi i lartë i tiparit ‘Stories’ ka ndihmuar në përfshirjen e videove live në platform./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë