Loading…

Instalacioni “Lehtësia e Poezisë”

  • 27/11/2020 | 12:19

Instalacioni “Lehtësia e Poezisë”

Qendra Kombëtare e Librit dhe Leximit do të mbaj sot, në ora 16:00, mbrëmjen letrare kushtuar autorit Alban Tufa, përcjell Gazeta Metro.


Në njoftimin e plotë të QKLL-së thuhet:

Nën instalacionin “Lehtësia e Poezisë” te Holli i Ministrisë së Kulturës, kuruar nga Ergys Krisiko, ju ftojmë sot, ora 16:00, në një mbrëmje letrare kushtuar autorit Alban Tufa, fitues i Festivalit Letrar për të Rinj, i cili do të jetë në një bashkëbisedim me Enxhi Drapin, e cila me romanin e saj të parë “Diku ku dielli nuk perëndon” ka tërhequr vëmëndjen e medias dhe botës letrare. Ajo është aktivizuar edhe në skenën teatrale.
Aktiviteti do të mbahet duke ndjekur masat ndaj Covid-19.
Jeni të mirëpritur! / GazetaMetro

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë