Loading…

Instinct Concept vetura e parë që kupton shoferin

  • 28/02/2017 | 17:25

Instinct Concept vetura e parë që kupton shoferin

Gjiganti francez i automobilave, “Peugeot” krijon automjetin që kupton shoferin, që e njeh në atë pikë sa arrin të parashikojë edhe dëshirat e tij më të vogla.


Një mjet i së ardhmes, që përveç se ofron pilotimin automatik, një karakteristikë që tashmë duket e paevitueshme kur flitet për të ardhmen e udhëtimit, në të njëjtën kohë nuk të heq kënaqësinë e të pilotuarit të makinës (një nga arsyet bazë përse blejmë një veturë).

Objektivi ishte që të prodhohej një mjetë në simbiozë me të gjitha objektet smart të ndërlidhura që rrethojnë jetën tonë dhe për të ofruar një mënyrë të re të të jetuarit të udhëtimit.

Një projekt ambicios ky që konkretizohet me modelin “Instinct Concept”, një veturë hibride që çliron 300 kuaj fuqi.

“Instinct Concept është një Peugeot që ofron diçka ndryshe, një ndjenjë më shumë”, deklaroi Jean-Philippe Imparato, drejtori i përgjithshëm i “Peugeot”.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë