Loading…

Instituti Hidrometeorologjik njofton se kur do të të prishet moti në Kosovë

  • 24/10/2019 | 22:56

Instituti Hidrometeorologjik njofton se kur do të të prishet moti në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se situatë e ngjashme meteorologjike si e ditëve që lamë pas, do të vazhdojë të mbajë edhe gjatë ditëve vijuese.

Sipas njoftimit, kjo situatë stabile vjen si pasojë e masave anticiklonike të cilat mbeten të stacionuara mbi Gadishullin e Ballkanit, ku për pasojë do të kushtëzojnë mot me diell.

“Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-26 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare, drejtimesh të ndryshme”, thuhet tutje në njoftim.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik kjo gjendje stabile e motit do të vazhdojë edhe 7 ditë, ku më pas pritet çrregullim i motit, ulje të temperaturave në të dy vlerat ekstreme dhe reshje shiu.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë