Loading…

Inter arrin marrëveshje me Tottenham, për Eriksen: Kaq para do të paguajë

  • 24/01/2020 | 18:11

Inter arrin marrëveshje me Tottenham, për Eriksen: Kaq para do të paguajë

Christian Eriksen do të jetë lojtar i Inter.


Inter dhe Tottenham Hotspur më në fund janë pajtuar për transferimin e Eriksen në Itali.

Gianluca Di Marzio raporton së fundmi se palët kanë finalizuar marrëveshjen dhe tashmë pritet vetëm zyrtarizimi, që është çështje kohe, transmeton lajmi.net.

Inter do t’i paguaj Tottenhamit 20 milionë euro për kartonin e danezit, pa përfshirë bonuset.

Lojtari do të jetë në Itali gjatë këtij vikendi, për të nënshkruar kontratën si dhe për të finalizuar testet mjekësore.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë