Loading…

Inter konfirmon huazimin e Lukaku me një video bizare, ku recitohet soneti i Shakespeare

  • 06/07/2022 | 13:50

Inter konfirmon huazimin e Lukaku me një video bizare, ku recitohet soneti i Shakespeare

Romelu Lukaku është më i përfoluri në këtë sezon të transferimeve me dështimin e mbi 100 milionë eurove në Chelsea një vit pasi që u largua nga Inter. Klubi italian e festoi kthimin e tij në formë huazimi me një video fort të çuditshme, transmeton Gazeta Metro.


Lukaku që bëri bujë në janar me intervistën e tij ku tregonte se nuk ishte i kënaqur në Chelsea dhe do të dëshironte të kthehej në Inter Milan as gjashtë muaj pasi që u transferua në Chelsea. Ai u dënua nga klubi anglez dhe sezoni i tij në Angli e mori tatëpjetën që nga atëherë.

Futbollisti belg ia doli të kthehej në Inter në formë huazimi me damkën e njërit prej transferimeve më zhgënjyese në histori të Premier League dhe reputacionin e profesionalizmit të tij të njollosur.

Chelsea kishte konfirmuar se Lukaku iu ka bashkuar Inter që në qershor por Inter e kishte shtyrë njoftimin deri të martën në mbrëmje.

Ata publikuan videon në shumë platforma dhe aty shihej Lukaku në fokus të kuadrit derisa recitohej soneti 109 i shkrimtarit të famshëm anglez William Shakespeare./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë