Loading…

Inter synon të largojë dy futbollistë nga skuadra, për t’i bërë ‘vendin’ Paulo Dybalas

  • 03/07/2022 | 23:52

Inter synon të largojë dy futbollistë nga skuadra, për t’i bërë ‘vendin’ Paulo Dybalas

Skuadra e Inter duket se po mundohet me çdo kusht të përshpejtojë shitjet nga skuadra për të tentuar më pas transferimin e sulmuesit argjentinas, Paulo Dybala. Siç raportohet sulmuesi, Alexis Sanchez dhe mesfushori, Arturo Vidal, janë dy të ‘sakrifikuarit’ me skuadrën braziliane Flamengo e interesuar për transferimin e dyshes, transmeton Gazeta Metro.


Skuadra braziliane Flamengo raportohet gjithashtu se ka arritur marrëveshje me mesfushorin, Arturo Vidal, i cili pritet të nënshkruajë kontratën e re në ditët e ardhshme.

Ndërsa për ish-sulmuesin e Arsenal është një ide e minutave të fundit nga ana e Flamengos të cilët duket janë duke synuar të kenë dyshen kiliane në radhët e veta për sezonin e ardhshëm.

Marrëveshja me Sanchez është paksa më e vështirë, derisa negociatat me agjentin e 33-vjeçarit veçse kanë filluar, siç raporton Goal.

Kujtojmë që Inter prej fillimit të afatit kalimtar veror ka qenë tejet e interesuar për sulmuesin e Juventus, Paulo Dybala, të cilit i skadoi kontrata së fundmi dhe me gjasë nuk do të rinovoj me ‘Zonjën e Vjetër’. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë