Loading…

Interesante: Chelsea dhe Arsenal arrin marrëveshje për Jorginho

  • 31/01/2023 | 11:30

Interesante: Chelsea dhe Arsenal arrin marrëveshje për Jorginho

Arsenal dhe Chelsea raportohet se kanë arritur marrëveshje për mesfushorin italian, Jorginho, transmeton Gazeta Metro.


Sipas gazetarit anglez të mediumit ‘The Athletic’, David Ornstein, Jorginho do të nënshkruajë kontratë deri në verën e 2024 me opsion vazhdimi edhe për një vit me ‘Topçinjtë’.

Nga shitja e 31-vjeçarit ‘Blutë e Londrës’ do të përfitojnë 12 milionë funte.

Ai pritet që gjatë ditës së sotme të përfundojë testet mjekësore dhe pastaj të bëhet zyrtarizimi i tij.

Jorginho ishte pjesë e Chelsea që nga viti 2018 kur ishte transferuar nga Napoli për një shifër të lartë prej 57 milionë eurove.

Gjatë kësaj periudhe italiani ka zhvilluar 213 ndeshje, ku ka shënuar 29 gola dhe ka dhuruar nëntë asistime. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë