Loading…

Interesante: Këto janë 5 urat të cilat gjenden në kartmonedha

  • 21/11/2019 | 11:03

Interesante: Këto janë 5 urat të cilat gjenden në kartmonedha

Gjatë gjithë historisë, urat janë parë arritjet si monumentale e triumfit të njeriut, fizikisht të lidhura me vendbanimet, shkruan Gazeta Metro.


Hollandezi Robin Stam mori si ide në kartmonedhat e eurove urat e shënuara nga bankat evropiane dhe i bëri realitet. “Urat e Evropës’ janë ndërtuar pikërisht si fotot në kartmonedhat e eurove sipas ngjyrës dhe shkallës.

Më poshtë ju sjellim 4 urat nga të cilat janë frymëzuar për t’i vendosur edhe në kartmonedha.

Në shekullin e 20  urat po ndërtoheshin në një numër të madh si mundësi lidhëse midis qyteteve si dhe për të shkurtuar distancat. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë