Loading…

Interesante: Ky qen u dënua me burg të përjetshëm

  • 04/12/2020 | 22:06

Interesante: Ky qen u dënua me burg të përjetshëm

Pepe, një qen i racës labrador i zi, është dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen e maces së gruas së guvernatorit, shkruan Gazeta Metro.


Qeni Pepe njihej si vrasësi i maceve të Pensilvanisë, një vrasës i egër që u dënua me burgim të përjetshëm në vitin 1924 në burgun e Shtetit Lindor për vrasjen e maces së gruas së guvernatorit të Pensilvanisë Gifford Pinchot.


Ky qen përveç këtij krimi që ka kryer me macen e një personi shumë të rëndësishëm në Pensilvani, ai gjithashtu ka vrarë edhe shumë kafshë të tjera, duke përfshirë këtu edhe qenë të tjerë që ka hasur në rrugë e në parqe me pronarë e tyre./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë