Loading…

Interi arrin marrëveshje me Giroud

  • 25/01/2020 | 13:36

Interi arrin marrëveshje me Giroud

Olivier Giroud ka arritur marrëveshje personale me Interin, para se të kompletohet transferimi i tij nga Chelsea për pesë milionë euro – shumë kjo që mund të ngrihet në 6.5 milionë euro me bonuse – sipas Gazzetta dello Sport.


Fituesi i Kupës së Botës me ekipin kombëtar të Francës do të paguhet katër milionë euro në vit në San Siro, ndërsa zyrtarizimi i këtij transferimi pritet të publikohet gjatë ditëve të ardhshme, transmeton Gazeta Express.

Francezi e ka gjetur veten në skuadrën e Chelseat si opsion të tretë pas Tammy Abraham dhe Michy Batshuayit, përderisa i kanë mbetur vetëm edhe gjashtë muaj në kontratën e tij aktuale në Stamford Bridge.

33-vjeçari ishte lënë në stol për fitoren me rezultat 2:0 të Chelseat kundër Nottingham Forestit në rundin e tretë të FA Cup të dielën, mirëpo ai doli në fushë pas ndeshjes për t’i përshëndetur tifozët – veprim që u vlerësua si lamtumirë.

Lampardi raportohet se është në kërkim të një sulmuesi të ri në afatin kalimtar të janarit dhe kjo bën që Giroud të ketë gjasa të ketë edhe më pak minuta lojë së shpejti.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë