Loading…

Interi cakton takimin me Chelsean për të ardhmen e Lukakut

  • 27/05/2023 | 15:08

Interi cakton takimin me Chelsean për të ardhmen e Lukakut

Interi pritet të zhvillojë një takim me klubin mëmë të Romelu Lukakut, Chelsean, menjëherë pas finales së Ligës së Kampionëve më 10 qershor për të diskutuar opsionet që rrethojnë të ardhmen e belgut me Nerazzurrët.


Marrëveshja e huazimit të 30-vjeçarit nga londinezët do të skadojë në fund të qershorit, por ka ende tre sezone të tjera të plota në kontratën e tij me Chelsea, që do të thotë se nënshkrimi i tij i përhershëm nuk është i lehtë, veçanërisht duke pasur parasysh se Chelsea shpenzoi mbi 110 milionë euro për ta nënshkruar nga Interi dy vjet më parë.

Sipas La Gazzetta dello Sport, Chelsea ende vlerëson Lukakun rreth 70 milionë euro dhe do të hezitojë të bëjë ndonjë humbje të mëtejshme në investimin e tyre.

Megjithatë, gazeta detajon gjithashtu se Lukaku heziton të kthehet në Ligën Premier, në vend të kësaj i bindur se Serie A është kampionati më i mirë që i përshtatet stilit të tij të lojës dhe jetës personale.

Nga ana tjetër, ndërhyrja e menaxherit të ri të ardhshëm të Chelseat, Mauricio Pochettino, mund të jetë vendimtare për Chelsean, pasi argjentinasi thuhet se do të dëshironte të kishte në dispozicion Lukakun nëse ai merr drejtimin e skuadrës nga Stamford Bridge, siç është raportuar gjerësisht në javët e fundit.

Pavarësisht se performancat e Lukakut janë përmirësuar ndjeshëm gjatë dy muajve të fundit, La Gazzetta dello Sport shkruan se një transferim i përhershëm është “i paimagjinueshëm”. Interit do t’i duhet gjithashtu Lukaku që të shkurtojë pagën e tij aktuale, e cila aktualisht është rreth 11 milionë euro bruto në sezon.

Të gjitha opsionet janë vendosur të hidhen në tryezë në qershor, kur përfaqësuesit nga klubet e Londrës dhe Milanos do të takohen për një “samit” për të ardhmen e Lukakut.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë