Loading…

Interi e fiton Kupën e Italisë, e mposht Fiorentinan në finale

  • 24/05/2023 | 23:16

Interi e fiton Kupën e Italisë, e mposht Fiorentinan në finale

Interi e ka fituar trofeun e Kupës së Italisë.


Zikaltrit kanë triumfuar 1:2 në finalen ndaj Fiorentinas, e cila u zhvillua në stadiumin “Olimpico” të Romës.

Ishte Fiorentina që kaloi e para në epërsi në minutën e tretë nëpërmjet Gonzalez, shkruan Gazeta Express.

Por, në skenë doli Lautaro Martinez që shënoi dy gola të shpejtë.

Fillimisht argjentinasi shënoi në minutën e 29-të për të barazuar rezultatin.

Tetë minuta më pas, kampioni i botës me Argjentinën realizoi për të përmbysur rezultatin, që në fund doli të ishte edhe goli i fitores.

Kësisoj, Interi arrin ta fitojë finalen e parë të këtij edicioni, teksa më 10 qershor do ta zhvillojë finalen tjetër, atë të Ligës së Kampionëve përballë Manchester Cityt.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë