Loading…

Interi e mbyll me fitore sezonin në Serie A

  • 03/06/2023 | 22:46

Interi e mbyll me fitore sezonin në Serie A

Interi e ka përmbyllur me fitore sezonin në Serie A.


Zikaltrit triumfuan minimalisht 0:1 në udhëtim ndaj Torinos në kuadër të javës së fundit në elitën e futbollt Italian.

Goli i vetëm i ndeshjes u shënua në pjesën e parë.

Ishte Marcelo Brozovic që realizoi në minutën e 37-të, pas asistimit nga Romelu Lukaku.

Me këtë fitore, Interi e mbyll sezonin me 72 pikë dhe përkohësisht gjendet në vendin e dytë, pozitë kjo që ia siguron Ligën e Kampionëve edicionin e ardhshëm.

Kurse, këtu nuk përfundon komplet sezoni 2022/23 për ekipin e Simone Inzaghit.

Kjo pasi që ata do ta luajnë edhe finale e Ligës së Kampionëve ndaj Manchester Cityt më 10 qershor në Stamboll.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë