Loading…

Interi futet në 16 më të mirët e Ligës së Kampionëve për herë të parë pas një dekade

  • 25/11/2021 | 08:11

Interi futet në 16 më të mirët e Ligës së Kampionëve për herë të parë pas një dekade

Interi mund të festojë kalimin e tyre në raundin e 16-të të Ligës së Kampionëve, gjë që u vulos matematikisht pasi Real Madrid mundi Sheriffin.


Nerazzurët e bënë të mundur kualifikimin e mëtutjeshëm me një fitore 2-0 në shtëpi ndaj Shakhtar Donetsk.

Megjithatë fillimisht lojtarët nuk mund të festonin derisa të siguroheshin se Real Madridi do të mposhtte Sheriffin. Kjo u realizua pa probleme, pasi Real Madridi doli fitues 3-0 si mysafir.

Interi është në raundin e 16-të të Ligës së Kampionëve për herë të parë që nga sezoni 2011-12, shkruan FI, përcjell Klankosova.tv.

Në sezonin 2010-2011, ata kishin fituar tripletën – Ligën e Kampionëve, Serien A dhe Kupën e Italisë – nën drejtimin e Jose Mourinhos.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë