Loading…

Interi vazhdon formën e lartë, fiton bindshëm ndaj Udineses

  • 09/12/2023 | 23:03

Interi vazhdon formën e lartë, fiton bindshëm ndaj Udineses

Interi ka regjistruar fitoren e dytë rresht, për të vazhduar me kryesimin në tabelën e Serie A, teksa ka çuar në nëntë ndeshje serinë pa humbje në kampionat.


Skuadra e drejtuar nga Simone Inzaghi triumfoi sonte ndaj Udineses, në ndeshjen e vlefshme për javën e 16-të.

Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Guiseppe Meazza” përfundoi me rezultatin 4:0.

Hakan Çalhanoglu (37’ penallti), Federico Dimarco (42’), Marcus Thuram (44’) dhe Lautaro Martinez (84′) shënuan golat e fitores për “Nerazzurrët”.

Interi pas kësaj fitore ka 38 pikë në krye të tabelës, dy më shumë se Juventusi, që mban pozitën e dytë.

Udinese ndodhet në pozitën e 16-të me 12 pikë të grumbulluara. / Express/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë