Loading…
Intervistohet midis Prishtinës, ndërsa Policia e kërkon brenda e jashtë Kosovës | VIDEO
  • 13/06/2018 | 20:28

Intervistohet midis Prishtinës, ndërsa Policia e kërkon brenda e jashtë Kosovës | VIDEO

Përfitimi i kundërligjshëm i parave kishte bërë që Pjetër Boçi të dënohet nga Gjykata në Prizren me 7 muaj burg. E të njejtin dënim ia shqiptoi edhe Gjykata e Apelit.


Përkundër se ish-instruktori do duhej të vuante dënimin nga tetori i 2017-ës, ai endet i lirë rrugëve të kryeqytetit.

Madje për të ka edhe një fletarrest nga Policia.

Megjithatëse ka një fletarrest nga policia, Boçi nuk frikësohet nga arrestimi.

“Policia mund të më gjej edhe tani. Ne jemi afër Policiësë, por kjo polici nuk ka për të arritë të më arrestojë ngase nuk ka të drejt morale.”

Gjykata në Prizren e kishte dënuar Boçin me arsyetimin se gjatë muajit shkurt-prill si instruktor i një autoshkolle kishte marrë mijëra para nga disa persona.

Ai sipas gjykatës u kishte premtuar se do t’ua kryente provimin e patent shoferit.

E akuza për rryshfet për Boçin i duket e pakuptimtë.

“Për marrjen e rrushfetit, unë isha i ndërgjegjshëm se nuk jam person zyrtar që të akuzohem për këtë akuzë, sepse nuk vendosi unë se kush do të kaloj e kush jo.”

Ani pse me lehtësi u intervistua nga T7 , prapë Boçi është në kërkim nga Policia.

Këtë e konfirmuan në Policinë e Prizrenit , duke mos dhënë shumë informacione për pistat ku po kërkohët instruktori.

Organet e rendit madje kërkuan bashkëpunim edhe nga Televizioni për vendndodhjen e tij.

Boçi të cilin Frontal e intervistoi në qender të Prishtinës ,po kërkohët edhe jashtë Kosovës.

Stacioni Policor “Jugu” në Prizren që sa kohë  është në kërkim  me letër rreshtim vendor dhe ndërkombëtar të personit të apostrofuar (Pjetër Boçi), i cili dikur kishte qendrim të përhershëm në Prizren, për veprën penale “Falsifikim i dokumenteve zyrtare” e i dënuar me 7 muaj burg. Për shkaqe konfidencialiteti nuk mundemi të ju ofrojmë informacione rreth aktiviteteve hetimore në terren pë kapjen e tij.

Gjykata e Prizrenit kishte hedhur poshtë dy akuzat tjera të prokurorisë: atë për falsifikim të dokumentave dhe ushtrim të ndikimit.

Me gjithë insistimin e Emisionit Frontal, Gjykata Themelore në Prizren nuk ka dashur të flasë për këtë rast.

Në rast të arrestimit, Pjetër Boçi ka paralajmruar se do të revoltohet dhe nese shkon në burg do mbajë grevë urie .

Lexo më shumë në: http://www.gazetaexpress.com/lajme/pjeter-boci-kerkohet-nga-policia-intervistohet-nga-frontal-547759/?utm_source=referral&utm_medium=web&utm_campaign=copyright

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë