Loading…

Inxhinierët Turq e bien në jetë veturën Transformers (Video)

  • 23/11/2016 | 23:33

Inxhinierët Turq e bien në jetë veturën Transformers (Video)

R&D Letrons është një kompani nga Turqia e cila e ka ndërtuar një veturë BMW Transformer e cila në të vërtetë mund t’a ngisni.

Kjo veturë mund të operojë në mënyrë shumë interesante duke lëvizur qafën dhe kokën, madje edhe duart. Ajo çka e bënë më interesante është se ka një sistem të mrekullueshëm të ndriçimit.

I ndërtuar nga një grup i inxhinierëve nga Ankara e Turqisë, kjo veturë është e para e këtij lloji dhe është e pajisur me teknikë të mrekullueshme.
bmw-transformer-by-letrons-1 bmw-transformer-by-letrons-4 bmw-transformer-by-letrons-6 bmw-transformer-by-letrons-7 bmw-transformer-by-letrons-8 bmw-transformer-letrons-6

https://www.youtube.com/watch?v=2e6BlH_SP7k

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë