Loading…

iPhone 12 Pro mund të masë gjatësinë e njerëzve

  • 27/10/2020 | 08:53

iPhone 12 Pro mund të masë gjatësinë e njerëzve

iPhone 12 Pro mund të masë gjatësinë e njerëzve.


Telefoni i ri i prezantuar së fundmi nga Apple është jashtëzakonisht i mirë si në perormancë, ashtu edhe nga mundësitë që ai ofron.

Një nga tiparet e reja në celularin më të fundit nga Apple ishte prezantimi i një sensori LiDAR. Nëse nuk jeni të sigurt se çfarë është kjo, ne kemi mbledhur një shpjegues mjaft të dobishëm këtu, por në thelb, LiDAR është si një version i lehtë i hidrolokatorit, transmeton Telegrafi.

Kjo lejon që kompjuteri të kuptojë dhe hartojë hapësirën, pasi ai mund të masë me saktësi formën dhe distancën midis gjërave.

Së pari hapeni aplikacionin Measure në iPhone 12 Pro (ose iPad Pro 2020, pasi edhe ai ka një sensor LiDAR). Pastaj sigurohuni që personi që po matni është plotësisht në kornizë. Në këtë pikë (por jini të durueshëm), aplikacioni Measure duhet të vërejë personin dhe t’ju japë gjatësinë e tij.

Si shembulli në foton e mëposhtme.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë