Loading…
iPhone XR pa ‘sim’ kartelë tashmë në treg
  • 16/11/2018 | 16:22

iPhone XR pa ‘sim’ kartelë tashmë në treg

Apple tani po ofron pajisje të iPhone XR që shiten pa një kartë SIM në SHBA, siç vërehet nga MacRumors.


Konsumatorët mund të blejnë telefona pa kartelë SIM pa pasur nevojë të zgjedhin një operator, ndryshim ky i cili do t’u lejojë atyre të zgjedhin rrjetin me valët që ata duan të përdorin më vonë.

iPhone XR ishte në dispozicion për blerje pa kartela SIM që në fillim, por Apple fillimisht ishte e lidhur me operatorët, andaj vendosi t’i shesë me SIM kartelë, për t’iu dhënë përparësi atyre.

iPhone XR shitet për modelet 64GB dhe tani është në dispozicion në dyqanin online të Apple.

 

Më të fundit
...
  • 20/02/2019 | 23:35
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë