Loading…

iPhone’t kanë nisur të shpërthejnë

  • 16/12/2016 | 16:52

iPhone’t kanë nisur të shpërthejnë

Samsung mund të mos jetë kompania e vetme e madhe, që po përballet me probleme të pajisjeve që shpërthejnë në flakë. Kjo pasi në Kinë, raportohet për disa raste të shpëthimit të iPhone –ve, transmeton Gazeta Metro.


Kompania për mbrojtjen e konsumatorit atje tha se të paktën 8 iPhone kanë shpërthyer, përfshirë modelet iPhone 6 dhe iPhone 6S. “Apple duhet të tregojë përgjegjësi ndaj konsumatorëve. Shumë thonë se ankesat e tyre nuk zgjidhen në mënyrë efiçente”, deklaroi Këshilli për Konsumatorët në Shanghai.

Kjo nuk është hera e parë që raportohet për iPhone që shpërthejnë. Në tetor, një burrë në Australi, e gjeti makinën të mbushur me tym, pasi  celulari që kishte lënë brenda kishte marrë flakë. Mat Jones tha se kishte vetëm 7 ditë që e kishte blerë pajisjen.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë