Loading…
Isa Mustafa në uniformë të ushtrisë jugosllave, fotografi të papara |FOTO
  • 21/07/2018 | 19:04

Isa Mustafa në uniformë të ushtrisë jugosllave, fotografi të papara |FOTO

Ish kryeministri Isa Mustafa ka disa muaj që nuk ka bërë paraqitje publike, por është shfaqur përmes fotografive nga djemtë e tij ose bashkëpartiakët.


Kryetari i LDK-së ka qëndruar për disa kohë për shërim në Gjermani, derisa tash ndodhet në shtëpi për ta marrë vetën. Të paktën kështu thonë zyrtarët e LDK-së.

Mustafa i cili ka shërbyer si politikan edhe në kohën e ish Jugosllavisë, një kohë e drejtuar edhe Komunën e Prishtinës, ndërkaq shpesh është akuzuar nga kundërshtarët e tij si “komunist”.

Megjithatë, duket se Mustafa qysh në moshën rinore është ‘gatuar’ për të qenë politikan. Edhe sa ka qenë në ushtrinë e ish Jugosllavisë, ai ka folur për mediat.

Lajmi.net e ka siguruar një shkrim të 23 dhjetorit të vitit të largët 1978 të gazetës “Zëri i Rinisë” ku i kushtohej ushtarëve të Jugosllavisë.

“Një ditë në terren me njësinë e Milan Ratkoviqit” është mbititulli i tekstit me titull “Në një rresht – të gjithë shembullor” të gazetës “Zëri i Rinisë”. Aty flasin tre ushtarë, dy shqiptarë dhe një serb.

Isa Mustafa, Dukagjin Nimani dhe Luka Markoviq, janë protagonist të artikullit, shkruan lajmi.net.

Mustafa në këtë artikull përshkruhet si i papritueshëm t’u dalë shokëve në ndihmë në çdo kohë. /Lajmi.net/

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë