Loading…

Isa Mustafa shuan shpresat edhe Shpend Ahmetit sikurse Albin Kurtit

  • 19/08/2019 | 11:28

Isa Mustafa shuan shpresat edhe Shpend Ahmetit sikurse Albin Kurtit

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka shuar shpresat edhe të kryetarit të PSD’së, Shpend Ahmeti, për një koalicion të mundshëm me këtë parti, shkruan Gazeta Metro.


Dëshira e Shpend Ahmetit dhe partisë së tij që të hy në koalicion me LDK’në, duket se nuk do të ndodhë, pasi Isa Mustafa i ka treguar atij se LDK do të hy e vetme në zgjedhje.

Mustafa sikurse që i ka treguar liderit të VV’së, Albin Kurti se LDK nuk do të bën koalicion me partinë e tij, njëjtë i ka kumtuar edhe Shpend Ahmetit për qëndrimin e partisë që ai drejton.

“LDK është e interesuar të shkojë e vetme në zgjedhje , u dakorduam që me 22 të jemi krejt në sallë për shpërndarjen e kuvendit . Kemi përafrim qëndrimesh me AAK-në, ndërsa LDK-ja është e interesuar të shkojë e vetme në zgjedhje” ka thënë shkurt Ahmeti për mediat, transmeton Gazeta Metro.

PSD ka preferuar që koalicion të ketë me LDK’në para AAK’së, por kjo nuk do të ndodhë, pasi qëndrimi i LDK’së është ndryshe nga dëshirat e tyre.

Kujtojmë se Mustafa ka mbajtur sot një takim me Shpend Ahmetin në hotel Sirius, pas takimit që kishte para disa dite në të njëjtin vend edhe me Albin Kurtin./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë