Loading…

Isco shumë afër Barcelonës, flitet edhe për marrëveshje

  • 13/01/2022 | 14:52

Isco shumë afër Barcelonës, flitet edhe për marrëveshje

Raportohet se Bacelona ka arritur marrëveshje në parim për transferimin e Iscos në ekipin e tyre në verë.


Isco nuk është në formën e tij më të mirë, siç shihet nga nëntë paraqitjet e pakta që ka bërë në La Liga deri më tani.

Me skadimin e kontratës së spanjollit në fund të sezonit, kuptohet se presidenti i Barcelonës, Joan Laporta është i prirur për të nënshkruar me agjentë të lirë për shkak të situatës së tyre të pasigurt financiare dhe se mesfushori i përshtatet faturave për sa i përket llojit të lojtarëve që kërkojnë.

Spanjolli mund të operojë në krahë, por është në më të mirën e tij në mesfushën qendrore, duke luajtur menjëherë pas sulmuesit, do të bëhej lojtari i parë që bën lëvizjen mes dy rivalëve që nga viti 2007, me Javier Saviola që është i fundit që ka kaluar.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë