Loading…

Ish-anëtari i AAK’së e mbron ish-shefin: Erdogan, kadale këtu!

  • 01/04/2018 | 18:44

Ish-anëtari i AAK’së e mbron ish-shefin: Erdogan, kadale këtu!

Ish-bashkëpartiaku i Ramush Haradinajt, Naim Maloku, ka reaguar ndaj kritikave të Erdoganit drejtuar kryeministrit të Kosovës, pas vendimit të këtij të fundit që të lirojë nga detyra ministrin e Brendshëm dhe kreun e AKI-së.


Maloku ka thënë se shqiptarët nuk durojnë që t’i shajë e t’i kërcënojë dikush, shkruan Periskopi.

Megjithatë në reagimin e tij Maloku lë të kuptohet që shqiptarët nuk do të ngritën kurrë në protesta ndaj këtyre deklarimeve.

Reagimi i plotë:

ERDOGAN, kadal qetu!

Ramushin e shajme vet, me n’a sha dhe kercnu te tjeret nuk i durojme.

Po prit se ” kur te ban shelgjja rrush”, thone kah flitet shqip, ngriten Shqiptarët ne protesta ne thirrjen Tende.

TE GJITHE ME RAMUSHIN!

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë