Loading…

Illuminati: Ka pjestarë të liderëve botëror

  • 06/11/2016 | 14:09

Illuminati: Ka pjestarë të liderëve botëror

Shfytëzuesi i rrjetit Imgur ka botuar një post i cili shumë shpejt është fshirë, në të cilin është prezantuar si ish anëtar i shoqërisë sekrete Iluminati, ndërsa publikimi i tij së shpejti u gjet në mediat botërore.

Me vite kam jetuar me bindje, motive dhe akcione të iluminatëve, por kohëve të fundit me të vërtet ishte e tepërt dhe isha i detyruar që të ndërpres kontratën – filloi rëfimin e vet në të cilin pretendon se ka qenë i rekrutuar si 19-vjeqar, dhe pas 47 vjetëve ishte i detyruar që të del nga iluminati.

Ky burimi i paidentifikuar zbuloi se personat historikë si Leon Trocki, Abraham Linkoln dhe Sadam Husein gjatë konflikteve janë fshefur në hapsirat e shoqërisë sekrete.

1

Në botë ekzistojnë 439 bunkerë të cilët i kontrollojnë dhe i mirëmbajnë iluminatët. Më i madhi është në Sao Paolo në Brazil, në të cilin mund të strehohen 5000 njerëz dhe aty mund të mbijetojnë 10 vjet. Kam qenë aty dhe është më i madh së që dikush mund të imagjinoj. Në rast të luftës nukleare globale, katastrofës së madhe natyrore apo çfarëdo katastrofe tjetër, 5000 individ më të pasur dhe më të pushtetshëm do të kërkojnë shpëtim në të – pretendon ai, dhe zbulon se në mesin e anëtarve nuk është kryetari i SHBA Barak Obama, në dallim prej kolegut të tij rus Vlladimir Putin detyra e të cilit është gjoja të kontrolloj Azinë.

Ai ka prekur edhe teoritë tjera të komplotit, dhe ka treguar se zbritja në Hënë në vitin 1969  vërtetë ka ndodhur, por ka cekur se rusët kanë mbërritur atje shtat vjetë para amerikanëve, si dhe njerëzit  brenda “ shoqërisë së mendimtarëve të lirë” kanë dirigjuar ethet e spanjës më 1918, SARS-in dhe gripin e shpezëve.

Videon me përmbajtje dokumentare në temën e iluminatëve mund të shiqoni këtu:

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë