Loading…

Ish-anëtari i Vetëvendosjes i bashkohet PDK’së

  • 18/01/2021 | 23:26

Ish-anëtari i Vetëvendosjes i bashkohet PDK’së

Partia Demokratike e Kosovës(PDK), ka bërë të ditur se në radhët e tyre është bashkangjitur, Flamur Maloku, i cili ishte pjesë e Vetëvendosjes në të kaluarën, shkruan Gazeta Metro.


Kandidati për kryeministër nga PDK, Enver Hoxhaj ka pritur sot Malokun, duke thënë se është vlerë e shtuar për PDK’në.

Maloku ishte larguar nga Vetëvendosja në maj të vitit 2020. Pas largimit, Maloku ka deklaruar se në partinë e Kurtit nuk lejohet mendimi ndryshe, gjë që nuk ka mundur të rrijë më aty.

Postimi i plotë i PDK’së:

Programit të Rimëkëmbjes iu bashkua edhe ligjëruesi universitar Flamur Maloku. Mirëseardhje në PDK i uroi kryetari dhe kandidati për kryeministër, Enver Hoxhaj. Me bagazhin e tij intelektual si studiues i letërsisë dhe autor i disa librave poetikë, i cili është shpërblyer me disa çmime për vepra letrare, Maloku është vlerë e shtuar për Partinë Demokratike të Kosovës.
Po ashtu, Flamur Maloku si vëlla i dy veteranëve të UÇK-së, vjen nga një familje atdhetare për të përmbushur planin tonë për rimëkëmbje kombëtare.
Mirë se vjen në shtëpinë tonë të madhe politike!
#Rimëkëmbje #HoxhajKryeministër./gazetametro.net

Programit të Rimëkëmbjes iu bashkua edhe ligjëruesi universitar Flamur Maloku. Mirëseardhje në PDK i uroi kryetari dhe…

Posted by Partia Demokratike e Kosovës – PDK on Monday, January 18, 2021

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë