Loading…

Ish-drejtori i Aviacionit Civil padit Qeverinë Kurti

  • 28/05/2020 | 16:32

Ish-drejtori i Aviacionit Civil padit Qeverinë Kurti

Ish-drejtori i Aviacionit Civil të Kosovës, Eset Berisha, ka paditur Qeverinë Kurti për shkarkimin e tij që ia bënë para disa ditësh, shkruan Gazeta Metro.


Përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook, ai ka publikuar padinë ku thuhet me me fakte e dëshmi dhe prova pranë gjykatës kompetente tregohet se është shkarkuar jashtëligjshëm.

“Do të zbulohet e vërteta për të gjitha deklarimet e rrejshme, manipulimin me prova dhe keqpërdorimin e detyrës zyrtare dhe të gjithë ata që i kryen këto vepra do të përballen me ligjin.

Të gjithë jemi të njëjtë para ligjit, askush nuk ka imunitet të shkelë të drejtat e mbrojtura me Kushtetutë dhe ligje, sepse Kodi jonë Penal, i mirë, na mbron prej tyre.”, ka shkruar ai.

Shkrimi i plotë:

0 paragrafe kundër 14 faqe ‘arsyetim’ (for English see beloë)

Vendimin e natës me këshillë juridike në dispozitiv!!! dhe me “arsyetim” të Haki Abazit të shkruar në 14 faqe, deklarime të rrejshme, konstatime të njëanshme, manipulim me prova, e kam kundërshtuar me një padi dite në 40 paragrafe, fakte, dëshmi dhe prova pranë gjykatës kompetente.

Do të zbulohet e vërteta për të gjitha deklarimet e rrejshme, manipulimin me prova dhe keqpërdorimin e detyrës zyrtare dhe të gjithë ata që i kryen këto vepra do të përballen me ligjin.

Të gjithë jemi të njëjtë para ligjit, askush nuk ka imunitet të shkelë të drejtat e mbrojtura me Kushtetutë dhe ligje, sepse Kodi jonë Penal, i mirë, na mbron prej tyre.

Tash për ligjshmërinë e vendimit me ‘arsyetim’ të Haki Abazit, fjalën e ka gjykata civile.

EB

40 paragraphs vs. 14 pages “reasoning”

The shameful decision of 2200 PM, ëith legal remedy on the operative part (encircled in red) and with 14 pages of ‘reasoning’ written by (believe it or not the Deputy Prime Minister, Mr. Haki Abazi) on my unlawful dismissal, full of false statements, biased findings and tampering with evidence, I have opposed before the pertinent court of law in a suit with only 40 paragraphs of facts, evidence and proofs.

The truth will be unveiled for all the false statements, tampering with evidence and abuse of powers, and all those perpetrators will face the justice.

We are all equal before the law; nobody has immunity to violate the rights guarded by the Constitution and laws!

The review of lawfulness of the decision with ‘reasoning’ written by Deputy Prime Minister now rests with the Civil Court./gazetametro.net

40 paragrafe kundër 14 faqe ‘arsyetim’ (for English see below)Vendimin e natës me këshillë juridike në dispozitiv!!! …

Posted by Eset Berisha on Thursday, 28 May 2020

Më të fundit
...
  • 02/07/2020 | 08:54
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë