Loading…

Ish-e dashura vrau veten: Nisin dyshimet e para për Boateng, futbollisti përfundon në polici

  • 26/02/2021 | 09:16

Ish-e dashura vrau veten: Nisin dyshimet e para për Boateng, futbollisti përfundon në polici

Prokurorët gjermanë po hetojnë futbollistin Jerome Boateng pas vdekjes së ish-të dashurës së tij, Kasia Lenhardt e cila i dha fund jetës para pak javësh.

Çështja kundër Boateng, e cila u hap për herë të parë në vitin 2019 para se të ishte mbyllur vitin e kaluar, tani është rihapur nga prokurorët pasi dolën informacione të reja nga hetimet e policisë së Berlinit që pasuan vetëvrasjen e Lenhardt.

Boateng akuzohet për plagosjen me dashje të Lenhardt, në tetor 2019 – pak më shumë se një vit para ndarjes që përfundoi me vdekjen e saj në një apartament në Berlin në fillim të këtij muaji. Media gjermane “Bild” raporton se autopsia e modeles ka nxjerrë dëmtim të një prej veshëve të saj dhe ka dyshime se një dëmtim të tillë ia ka kryer 32-vjeçari gjerman.

Nëse gjithçka vërtetohet, atëherë Boateng do të akuzohet për plagosje. Kryeprokurorja e Mynihut ka deklarauar se kanë marrë disa informacione të reja në kontekstin e hetimit, që do të vijojë edhe më tej.

Boateng e kishte akuzuar Lenhardt për shantazh me akuza të rreme ndërsa ajo e akuzoi futbollistin për pabesi. Mbrojtësi i Bayern Munchen Boateng njoftoi ndarjen e tyre të Martën e kaluar (2 Shkurt) me anë të një postimi në Instgram ku tha se ishte i zhgënjyer me këtë vendim por duhet ta bënte.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë