Loading…

Ish futbollisti i Arsenalit: E vërteta e Ozil do të dalë në shesh

  • 30/11/2020 | 14:05

Ish futbollisti i Arsenalit: E vërteta e Ozil do të dalë në shesh

Ish futbollisti i Arsenalit, Jack Wilshere, ka folur rreth kohës së tij tek “The Gunners” dhe nuk la pa përmendur edhe situatën që po përjeton ish kolegu i tij, Mesut Ozil.


28 vjeçari ishte pjesë e Arsenalit nga viti 2008 deri në 2018 dhe fillimisht  konsiderohej si njëri nga mesfushorët më me perspektivë në botë, transmeton lajmi.net.

Por, anglezin nuk kishe vazhdimësi të formës shkaku i lëndimeve gjë që bëri degradimin e formës së tij, ku në fund u transferua tek West Ham United.

Duke folur për “SkySports” ai tha: “ Më pëlqente të luaj me të, ishte një lojtar fantastik”.

“Është për të ardhur keq ajo çfarë është duke ndodhur, askush se di pse, por një ditë e vërteta do të dalë në shesh”, deklaroi Wilshere.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë