Loading…

Ish-futbollisti i Juventusit, Interit e Chelseat: Kosova ka ekip të vlefshëm, e shohim se ku i luajnë lojtarët në Evropë

  • 16/03/2023 | 20:10

Ish-futbollisti i Juventusit, Interit e Chelseat: Kosova ka ekip të vlefshëm, e shohim se ku i luajnë lojtarët në Evropë

Ish-futbollisti i njohur rumun, Adrian Mutu ka folur për gjasat e vendit të tij për kualifikim në Kampionatin Evropian.


Në fund të muajit do të nisin eliminatoret, teksa Rumania është në grup të njëjtë me Kosovën.

Mutu u shpreh se Kosova ka ekip të vlefshëm.

Jemi në të njëjtin nivel me Izraelin dhe Kosovën. Nuk mendoj se jemi favoritë. Kosova ka një skuadër të vlefshme, e shohim se ku luajnë futbollistët e saj në Evropë. Izraeli, zakonisht, ne ishim mbi ta dhe mendoj se jemi edhe tani” , ka thënë Adrian Mutu.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë