Loading…

Ish gjyqtari i La Liga: 90% të gjyqtarëve përkrahin Real Madrid, 10% Barcelonën

  • 21/05/2020 | 23:55

Ish gjyqtari i La Liga: 90% të gjyqtarëve përkrahin Real Madrid, 10% Barcelonën

Një nga gjyqtarët më të mirë që ka pasur La Liga viteve të fundit, ka befasuar me deklaratat e tij.


Ish gjyqtari i La Liga, Eduardo Iturralde Gonzalez, ka dhënë disa deklarata shokuese, të cilat lidhen me dy skuadrat më të mëdha në futbollin spanjoll, Real Madrid dhe Barcelona.

53 vjeçari i cili ka ndarë drejtësinë për 17 sezone në La Liga, në 291 ndeshje, ka bërë të ditur se gjyqtarët përkrahin Barcelonën dhe Real Madridin.

“90% përkrahin Real Madridin kurse 10% përkrahin Barcelonën”, ka thënë Gonzalez, transmeton lajmi.net.

“I pëlqeu apo jo Barcelonës, 70% e vendit janë me Madridin, përjashto Kataloninë”, shtoi gjyqtari.

Këto deklarata të Iturralde Gonzalez kanë nxitur reagime të shumta në rrjetet sociale.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë