Loading…

Ish-kancelari gjerman Shroder tërhiqet nga kompania ruse e naftës Rosneft

  • 20/05/2022 | 16:29

Ish-kancelari gjerman Shroder tërhiqet nga kompania ruse e naftës Rosneft

Ish-kancelari gjerman Shroder do të braktisë funksionin e shefit të Bordit Mbikëqyrës të kompanisë ruse të naftës “Rosneft”, kumtoi kompania.


Ish-kancelari gjerman Shroder paralajmëroi se është e pamundur për atë të vazhdojë mandatin në Bord, kumtoi “Rosneft”, pa dhënë hollësi.

Shroder, i cili ishte kancelar nga viti 1998 deri në vitin 2005, muajt e fundit ishte cak i kritikave nga publiku gjerman për vazhdimin e mbrojtjes së veprimeve të Vladimir Putin pavarësisht sulmit të Rusisë ndaj Ukrainës.

Shroder ka qenë në krye të industrisë energjetike të Rusisë prej vitesh ka marrë pagë vjetore prej gjashtë milionë euro, njoftojnë mediat gjermane.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë