Loading…

Ish këshilltari i Kurtit: Mos e mbështetni një analfabet si Bahtiri për hatër të Kurtit

  • 15/10/2021 | 22:01

Ish këshilltari i Kurtit: Mos e mbështetni një analfabet si Bahtiri për hatër të Kurtit

Ish-këshilltari i kryeministrit Albin Kurti, Shkëlzen Gashi, ka pasur një lutje publike për qytetarët e Mitrovicës lidhur me zgjedhjet lokale të 17 tetorit.


Gashi, në Klan Kosova ka kërkuar që të mos e votojnë kandidatin e Lëvizjes Vetëvendosje në atë komunë, Agim Bahtirin, të cilit iu është referuar si “analfabet”.

Ai ka thënë se Bahtiri nuk duhet të votohet vetëm me kushtin se është servuar nga kryeministri Kurti.

“Mendoj që nuk duhet të jem neutral në këto situata [Mitrovica e Jugut], se kur je neutral atëherë e ke e mbështet të keqën, e ke mundësinë me e mbështet një më pak të keqe. Unë mendoj që qytetarëve të Mitrovicës e kemi obligim, ose unë e kam obligim, si qytetar aktiv, si aktivist i shoqërisë civile, me iu bë thirrje publikisht që mos me e mbështet një kandidat analfabet sikur Agim Bahtiri veç pse po e servon kryeministri Albin Kurti”, ka thënë ai.

Thirrja e tij është bërë disa orë përpara heshtjes zgjedhore, që do të zgjasë një ditë, më saktësisht nga 16 deri më 17 tetor.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë