Loading…

Ish-komandanti i KFOR-it: Kosova ka nevojë për ushtri, por jo tani

  • 04/05/2017 | 16:08

Ish-komandanti i KFOR-it: Kosova ka nevojë për ushtri, por jo tani

Ish komandant i KFOR-it në Kosovë, Gjenerali Volker Halbauer, ka thënë se Kosovës i nevojitet ushtria, por jo tani për tani.

Halbauer këto deklarime i ka dhënë në një bashkëbisedim me studentë të Kolegjit ISPE në Prishtinë.

“Bota po kalon në një proces të ndërlikuar të aspektit të sigurisë, prandaj duhet pritur koha më e mirë për këtë gjë”, ka thënë gjenerali, njofton Klan Kosova.

“Jam i prirur të besoj se lidershipi juaj do të pres kohen e duhur për formimin e ushtrisë. FSK aktualisht është në fazën e ngritjeve të kapaciteteve dhe këtë po e bënë në misione trajnuese me NATO-n”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë