Loading…

Ish-kryetarja e Gjykatës Kushtetuese, deklaron se ka mbi 6 milionë euro para të gatshme

  • 29/06/2021 | 20:07

Ish-kryetarja e Gjykatës Kushtetuese, deklaron se ka mbi 6 milionë euro para të gatshme

Ish-kryetarja e Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, Arta Rama-Hajrizi, ka deklaruar në Agjencinë Kundër Korrupsion (AKK), se ka 6 milionë e 311 mijë e 984 euro, para të gatshme në bankë, shkruan Gazeta Metro.


Arta Rama-Hajrizi, ka deklaruar se ka mbi 6 milionë euro para të gatshme në bankë, derisa nuk është saktësuar se prej nga vijnë këto të ardhura.

Në llogari kursimesh ajo po ashtu ka të deklaruara edhe 3 mijë euro të tjera.

Ndërsa pasuri të paluajtshme i ka mbi 300 mijë euro në prona të përbashkëta familjare e po ashtu ka edhe aksione në dy shoqëri komerciale.

KËTU mund ta shihni deklarimin e plotë të saj të pasurisë. /gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë