Loading…

Ish-lojtari i Man United pritet të ftohet nga Anglia për herë të parë pas gjashtë viteve

  • 10/02/2024 | 17:14

Ish-lojtari i Man United pritet të ftohet nga Anglia për herë të parë pas gjashtë viteve

Gareth Southgate pritet të bëjë befasinë dhe të ftojë një portier jashtë Ligës Premier për ndeshjet e radhës të kombëtares së Anglisë.


Përzgjedhësi 53-vjeçar është duke bërë gati Anglinë për Kampionatin Evropian 2024 që do të mbahet në Gjermani gjatë verës.

“Tre Luanët” nuk kanë qenë në aksion që prej barazimit me rezultat 1-1 ndaj Maqedonisë së Veriut në nëntor, aty ku një autogol i Jane Atanasov e shpëtoi Anglinë nga turpërimi.

Para pauzës me kombëtare muajin e ardhshëm, Southgate mund t’i ofrojë mundësinë ish-portierit të Manchester United, Jack Butland, i cili nuk është paraqitur me kombëtaren që gjashtë vite.

Sipas Daily Mail, Southgate me shumë mundësi do të ftojë yllin e Ranges për shkak të dilemave që ka për portën e Anglisë. Jordan Pickford është momentalisht zgjedhja e parë për Anglinë, por portieri rezervë është ai që po i shkakton kokëdhembje teknikut anglez.

Më herët, ky rol i kishte takuar portierit të Arsenalit, Aaron Ramsdale, sidoqoftë ai ka humbur pozitën e startuesit në klub, pasi Arteta po favorizon më shumë David Rayan, duke bërë që vendi i tij tani në kombëtare të jetë në dyshim.

Në anën tjetër Nick Pope e ka humbur pjesën e mbetur të sezonit për shkak të lëndimit të shpatullës, ndërsa Sam Johnstone gjithashtu e ka humbur pozitën e titullarit tek Crystal Palace./Telegrafi/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë