Loading…

Ish-lojtari i Milan merr drejtimin e ‘Rossonerëve’ të rinj

  • 05/07/2022 | 17:18

Ish-lojtari i Milan merr drejtimin e ‘Rossonerëve’ të rinj

Ish-lojtari i Milan, Ignazio Abate, do të marrë drejtimin e skuadrës Milan Primavera. Këtë e ka bërë të ditur vetë klubi para pak çastesh përmes një njoftimi në faqen zyrtare, transmeton Gazeta Metro.


Abate i cili u zhvilluar si lojtar në grupmoshat e reja të ‘Rossonerëve’, filloi karrierën e tij si trajner sezonin e kaluar me ekipin U-16 të kuqezinjve dhe tani do të marr drejtimin e Primaverës.

Ai gjatë kohës sa kishte qenë futbollist kishte zhvilluar 306 paraqitje me Milan në të gjitha garat, duke u bërë një ndër lojtarët me më së shumti paraqitje në histori të klubit.

Ish-mbrojtësi i Kombëtares së Italisë edicionin e kaluar kishte udhëhequr ekipin e 16-vjeçarëve deri në finale të Scudettos, ku në finale ishin mposhtur nga Roma me rezultat minimal 0-1. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë