Loading…

Ish ministri i Drejtësisë: Sot pushteti ka shkarkuar një patriot e një ushtarak vizionar

  • 30/11/2021 | 12:54

Ish ministri i Drejtësisë: Sot pushteti ka shkarkuar një patriot e një ushtarak vizionar

Ish ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, ka reaguar për dorëheqjen e komandantit të FSK’së Rrahman Rama, duke thënë se sot është shkarkuar një patriot e ushtarak vizionar, shkruan Gazeta Metro.


Selimi, përmes një postimi ka thënë se bashkë me Ramën kanë punuar në shumë projekte nacionale.

Derisa për emërimin e ri tha se nuk mund ta komentonte, pasi i takon familjes Jashari.

“Me Gjeneral Ramën kemi punuar bashkë në shumë projekte nacionale. Është patriot i vërtetë. Ka sjellë FSK në këtë piedestal. Puna e tij është historike. Zëvendësimi i tij është Jashar andaj nuk mundem të komentoj. Sot pushteti ka shkarkuar një patriot e një ushtarak vizionar”, ka shkruar Selimi.

Sot, Rrahman Rama, ka dorëzuar dorëheqjen e tij tek presidentja e vendit Vjosa Osmani, ndërsa pas kësaj është emëruar në vend të tij Bashkim Jashari, si komandant i FSK’së./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë