Loading…

Ish ministrja e jashtme publikon një dokument ku Rusia i referohet Kosovës si republikë

  • 22/10/2021 | 23:09

Ish ministrja e jashtme publikon një dokument ku Rusia i referohet Kosovës si republikë

Ish-ministrja e Jashtme, Meliza Haradinaj Stublla, ka publikuar një dokument si replikë ndaj Ambasadës së Rusisë, ku kjo e fundit tha se Rusia nuk e njeh pavarësinë e Kosovës.


E sipas dokumentit të publikuar nga Haradinaj Stublla, Rusia i është referuar Kosovës si republikë. Ajo gjithashtu tha se ky dokument e vërteton që tashmë Rusia e ka njohur Kosovën dhe fuqinë e saj ligjore

“Nëse Rusia s’e njeh pavarësinë e Kosovës, atëherë pse më 27 nëntor është dërguar një notë verbale në adresë të Ministrisë së Jashtme të Republikës së Kosovës, e jo në adresën e UNMIK-ut?. Vë bast se kjo konfimron se Rusia e njeh Kosovën dhe fuqinë e saj ligjore”, shkruan Haradinaj.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë