Loading…

Ish-oficeri i UÇK’së: Agim Ramadani s’ka qenë asnjëherë në LDK

  • 19/04/2019 | 23:49

Ish-oficeri i UÇK’së: Agim Ramadani s’ka qenë asnjëherë në LDK

Ish-oficeri i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fadil Demiri, thotë se Agim Ramadani nuk ka qenë asnjëherë pjesë e Lidhjes Demokratike të Kosovës.


Demiri, mendon se opinioni është manipuluar në vazhdimësi rreth angazhimit të heroit të kombit në themelimin e partisë që tani udhëhiqet nga Isa Mustafa.

“Agim Ramadani nuk ka qenë në LDK. Agim Ramadani ka qenë anëtar i LKÇK’së, atë e di saktë. Pra në aspekt akademik ka qenë në LKÇK”, u shpreh Demiri në emisionin “Blic InterVieë”, derisa përmendi edhe takimin e fundit me të “herën e fundit kur jemi pa, ka qenë natën e bombardimeve”.

Po në këtë emision ish-oficeri mohoi ekzistencën e FARK’ut.

“FARK’u në kuptimin e emrit ka qenë paksa imagjinar. Edhe dokumentet janë lëshuar si UÇK. Nuk e di a ka pa ndokush FARK. FARK ka qenë ide e vjetër, e kanë quajtur FARK, por FARK nuk ka pas. Askush nuk ka mbajt shenjë të FARK’ut”, tha ai.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë