Loading…

Ish-ushtari i UÇK’së: Politika e ka dëmtuar luftën tonë

  • 01/05/2021 | 11:19

Ish-ushtari i UÇK’së: Politika e ka dëmtuar luftën tonë

Ish-ushtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Ilir Gashi ka shprehur pakënaqësi ndaj qeverive.


Gashi ka thënë se veteranët dhe invalidët asnjëherë nuk janë trajtuar si duhet, ndërkohë sipas tij, politikanët e kanë dëmtuar luftën me deklarata skandaloze.

“Politika e ka dëmtuar luftën e UÇK-së, ka sulme prej deputetëve që i ka votuar populli. Për fat të keq edhe ne ish-ushtarët i kemi votuar, këto skena i bëjnë qëllimisht. Pas luftës politikanët tanë është dashtë me bo si Franca që e bëri vettingun dhe tradhtarët i poshtëroi në rrugë. Politikanët afruan shumë tradhtarë e njerëz të pandërgjegjshëm që nuk është dashtë me i afru, kjo është edhe arsyeja pse po urrehemi nga një pjesë e shoqërisë”, ka thënë Gashi në “Dhoma e Rrëfimit” në T7.

Ai ka theksuar se nuk pret shumë as nga qeverisja aktuale.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë