Loading…

Ish-ushtari i UÇK’së Shpetim Heta, vuan nga një sëmundje e rëndë, ka nevojë për ndihmën tuaj

  • 20/01/2021 | 22:34

Ish-ushtari i UÇK’së Shpetim Heta, vuan nga një sëmundje e rëndë, ka nevojë për ndihmën tuaj

Ish-ushtari i UÇK-së, Shpetim Heta, po përmballet me një sëmundje të rëndë.

Ai është diagnostifikuar me “Cirrhosis Hepatis Decompensatum Autoimuna“, dhe i duhet ndërhyrje urgjente për transplatim të mëlqisë.

Shpetimi këtë trajtim nuk mund ta marrë në institucionet tona shëndetësore, por i duhet të shtrihet në njërin nga spitalet e shtetit turk, ku siç bëhet e ditur ky trajtim do t’i kushtojë rreth 70 mijë euro.

Kjo shumë është e  papërballueshme për familjen, prandaj ai ka nevojë për mbështje financiare.

Bashkëluftëtarët e tij apelojnë tek të gjithë ata që kanë mundësi për ta ndihmuar financiarisht ta bëjnë këtë.

Shpetimi ka qenë në Brigaden 113 Mujë Krasniqi dhe është invalid i luftës së UÇK-së me shkallë 70%.  Ai është baba i tre fëmijëve.

Detajet se si mund të ndihmohet Shpetim Heta, i gjeni në vijim:

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë